€ 300 behandelbedrag Faunafonds van tafel
De Ganzen 7 (G7) en de provincies hebben een akkoord bereikt over terugbrenging van het aantal zomerganzen in Nederland. Het door LTO zo veroordeelde behandelbedrag van 300 euro is van tafel.
De vaste vergoedingen in de foerageergebieden komen te vervallen. Daarvoor in de plaats komt een schadevergoeding van 130 procent van de geleden schade, zo zijn de provincies en de G7 overeengekomen.
'De vergoeding van de ganzenschade buiten de foerageergebieden komt op 95 procent', vertelt Peter de Koeijer die namens LTO zitting heeft in de G7.
Behandelbedrag
Een belangrijk punt in de onderhandelingen is het behandelbedrag. De provincies wilden dat de boeren 300 euro gaan betalen, voordat zij bij het Faunafonds een vergoeding kunnen vragen van de schade die wild op hun bedrijf veroorzaakt.
Dat bedrag is nu van tafel, meldt De Koeijer.
Financiering
De ganzenschade wordt gedekt door een jaarlijkse bijdrage van het rijk van 12,5 miljoen euro. Dat geld wordt verdeeld over de provincies. Daarnaast kan voor de foerageergebieden financiering worden aangevraagd in Brussel.
Ook de besparingen die zijn gerealiseerd in het Faunafonds komen ten goede aan de ganzenbestrijding.
Methoden
De Faunabeheereenheden kunnen nu hun ganzenaanpak in de praktijk brengen. Daarvoor zijn verschillende methoden, zoals gecoördineerd afschot, vangen, eieren schudden en het minder aantrekkelijk maken van natuurgebieden, beschikbaar.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692935
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (MG) #692447
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZOB) #692192
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra N 175 direct met RKT- GPS
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %