Actie tegen import goedkope kooieieren
Er moet iets gebeuren tegen de invoer van goedkope eieren en eiproducten uit landen buiten de Europese Unie, waar geen verbod geldt voor kooieieren.
Dat schrijft de branchevereniging van Europese eierhandelaren en eiproductenfabrikanten Euwep aan EU-commissaris Karel De Gucht van Handel.
Omdat de eierprijzen in Europa sinds het kooiverbod, dat op 1 januari 2012 inging, omhoog zijn gegaan, halen veel bedrijven goedkopere eieren uit zogenoemde 'derde landen'. Deze landen, buiten de EU, hoeven zich niet aan de Europese regels te houden en mogen hun producten vrij uitvoeren naar Europa.
Hiermee wordt het dierenwelzijnsbeleid ondermijnd, meent Euwep, die hoopt dat de EU dierenwelzijnseisen meeneemt in de WTO-onderhandelingen.
Gevoelig product
Dat kan door eieren en eiproducten als zogeheten 'sensitive product' in te brengen in de gesprekken. In een bilateraal akkoord kan voor een gevoelig product een quotum worden afgesproken dat jaarlijks heffingsvrij mag worden ingevoerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Pottinger Europrofi I
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X590 (MM) #692207
Gebruikt, € 10.694
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %