Actie tegen import goedkope kooieieren
Er moet iets gebeuren tegen de invoer van goedkope eieren en eiproducten uit landen buiten de Europese Unie, waar geen verbod geldt voor kooieieren.
Dat schrijft de branchevereniging van Europese eierhandelaren en eiproductenfabrikanten Euwep aan EU-commissaris Karel De Gucht van Handel.
Omdat de eierprijzen in Europa sinds het kooiverbod, dat op 1 januari 2012 inging, omhoog zijn gegaan, halen veel bedrijven goedkopere eieren uit zogenoemde 'derde landen'. Deze landen, buiten de EU, hoeven zich niet aan de Europese regels te houden en mogen hun producten vrij uitvoeren naar Europa.
Hiermee wordt het dierenwelzijnsbeleid ondermijnd, meent Euwep, die hoopt dat de EU dierenwelzijnseisen meeneemt in de WTO-onderhandelingen.
Gevoelig product
Dat kan door eieren en eiproducten als zogeheten 'sensitive product' in te brengen in de gesprekken. In een bilateraal akkoord kan voor een gevoelig product een quotum worden afgesproken dat jaarlijks heffingsvrij mag worden ingevoerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (WIJ) #692550
Gebruikt, € 7.054
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

John Deere 6R 185 trekker (WOL) #23459
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland











