Beslissende fase ganzenakkoord
De komende weken wordt het erop of eronder voor het Ganzenakkoord. De partijen verenigd in de G7 spreken op 4 december met de gedeputeerden van de provincies.
Een belangrijk punt in de onderhandelingen, is het behandelbedrag. De provincies willen dat boeren 300 euro betalen, voordat zij bij het Faunafonds een vergoeding kunnen aanvragen van de schade die wild op hun bedrijf veroorzaakt.
LTO knokt voor het afschaffen van dit behandelbedrag, zegt Peter de Koeijer, die namens LTO zitting heeft in de G7.
Schadeverzoeken
'Sinds mei zetten we ons al in om die 300 euro van tafel te krijgen. We weten dat talloze schadeverzoeken van boeren worden afgewezen. Het behandelbedrag jaagt boeren dus onnodig op kosten', stelt De Koeijer.
Als de gedeputeerden instemmen met de G7-plannen, moet er nog veel werk worden gedaan.G7 wil in maart van 2013 al van start gaan.
Faunabeheerplannen
Daarvoor moeten de faunabeheerplannen worden aangepast en voor elke 'ganzenregio' een passend bestrijdingsregime worden bedacht.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6175R (ZIJ) #705555
Gebruikt, P.O.A.
-

Kongskilde Vibroflex cultivator (ZIJ) #757380
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 (SMI) #708872
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Weer
-
Woensdag17° / 12°70 %
-
Donderdag17° / 11°60 %
-
Vrijdag18° / 12°45 %










