25 procent aardappelen vrij beschikbaar
			Van de aardappeloogst 2012 is per half november nog 25 procent vrij beschikbaar. Dat blijkt uit een voorraadinventarisatie van Verenigde Telers Akkerbouw (VTA).
		
Dat is 6 procent minder dan vorig jaar en in absolute tonnen zelfs 15 procent minder. VTA inventariseert drie keer per jaar de aardappelvoorraad bij een representatief deel van haar leden.
Totaal vertegenwoordigen de VTA-leden 40 procent van het Nederlandse consumptieareaal. Van de eerste inventarisatie was 15 november de peildatum.
Minder productie
Het areaal aardappelen in Nederland was afgelopen seizoen 7 procent kleiner dan in 2011. Met een gemiddelde opbrengst die onder meer vanwege rooiverliezen 5,5 procent lager uitvalt, is de productie in totaal 12,5 procent minder dan de aardappelproductie in 2011.
Uit de meting van VTA blijkt dat het aantal geleverde tonnen op de peildatum vergelijkbaar is met hetzelfde moment vorig jaar. Het voorraadniveau is echter aanzienlijk lager vanwege de kleinere oogst en dat biedt volgens VTA perspectief voor het afzetseizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
 
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					 Pottinger schudder HIT 17160HT2024, P.O.A. 
- 
					 Iseki TM 3217Gebruikt, P.O.A. 
- 
					 John Deere 66102000, P.O.A. 
- 
					 John Deere X147R (HIL) #335633Gebruikt, € 4.999 
Vacatures
- Beleidsmedewerker Boomkwekerij- Royal Anthos - Hillegom
- Teamleider teelt- IBN - Schaijk
- Technisch Specialist- Pater Bloembollen - Spierdijk
- Internationaal Accountmanager- Schaap Holland BV - Biddinghuizen
- Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw- Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Zaterdag15° / 10°80 %
- 
	Zondag13° / 9°60 %
- 
	Maandag13° / 7°40 %





 
								 
								 
								 
								 
								



 
					 
					 
					


