25 procent aardappelen vrij beschikbaar
Van de aardappeloogst 2012 is per half november nog 25 procent vrij beschikbaar. Dat blijkt uit een voorraadinventarisatie van Verenigde Telers Akkerbouw (VTA).
Dat is 6 procent minder dan vorig jaar en in absolute tonnen zelfs 15 procent minder. VTA inventariseert drie keer per jaar de aardappelvoorraad bij een representatief deel van haar leden.
Totaal vertegenwoordigen de VTA-leden 40 procent van het Nederlandse consumptieareaal. Van de eerste inventarisatie was 15 november de peildatum.
Minder productie
Het areaal aardappelen in Nederland was afgelopen seizoen 7 procent kleiner dan in 2011. Met een gemiddelde opbrengst die onder meer vanwege rooiverliezen 5,5 procent lager uitvalt, is de productie in totaal 12,5 procent minder dan de aardappelproductie in 2011.
Uit de meting van VTA blijkt dat het aantal geleverde tonnen op de peildatum vergelijkbaar is met hetzelfde moment vorig jaar. Het voorraadniveau is echter aanzienlijk lager vanwege de kleinere oogst en dat biedt volgens VTA perspectief voor het afzetseizoen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (SOM) #696308
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

Gewichtblok 600 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag12° / 7°30 %
-
Vrijdag11° / 9°60 %
-
Zaterdag7° / 3°10 %












