Contract mestplaatsing vervalt
Boeren hoeven in 2013 en 2014 geen mestplaatsingsovereenkomsten af te sluiten. Dat schrijft staatssecretaris Henk Bleker in een brief aan de Tweede Kamer.
Boeren die meer mest produceren dan zij op hun land kwijt kunnen moeten een percentage van dat overschot verwerken. Voor het overige deel van het overschot moet plaatsingsruimte worden gezocht.
Dat moet vastgelegd worden in een mestplaatsingsovereenkomst (MPO), zo stond in het nieuwe mestbeleid dat Bleker eerder dit jaar presenteerde. De bewindsman laat weten dat het sluiten van mestplaatsingsovereenkomsten toch niet nodig is.
Overbodig
De dierrechten zijn de komende twee jaar nog van kracht en daarom is deze maatregel overbodig, laat hij in zijn brief weten. Ook zou het afsluiten van MPO's de boeren opzadelen met extra administratie en kosten.
Het bedrijfsleven en LTO hebben gepleit om de MPO's uit het mestbeleid te halen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z315E Zeroturn maaier (LH) #692987
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z515E ZEROTURN (HA) #692997
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Hibiscus 765 SD
2012, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (LH) #433240
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag27° / 11°20 %
-
Vrijdag24° / 13°20 %
-
Zaterdag18° / 7°30 %