Porcopol gaat stoppen
De onderlinge verzekering voor varkenshouders Porcopol gaat stoppen. De activiteiten worden per 31 december 2012 beëindigd, zo is op een ledenvergadering besloten.
Porcopol is 10 jaar geleden opgericht om zeugenbedrijven te kunnen verzekeren tegen de financiële gevolgen van de ziekte van Aujeszky. Later kwam daar een verzekering bij voor de kosten van leegstand na een ruiming wegens mond-en-klauwzeer of varkenspest.
Minder risico
In al die jaren heeft Porcopol geen enkele schade hoeven te vergoeden. Betere bedrijfshygiëne, monitoring en herstructurering van de varkenshouderij hebben bovendien de kans op een uitbraak aanzienlijk teruggebracht.
Daardoor is de belangstelling flink teruggelopen. In 2006 waren er 119 leden, nu zijn dat er nog 70. De vakgroep LTO Varkenshouderij en de NVV voelen niet voor pogingen om de verzekering nieuw leven in te blazen, daarom is nu besloten het doek te laten vallen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (MID) #692958
Gebruikt, € 8.545
-
Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %