Bleker: geen duik in toeslagen na 2014
			De overgang van de huidige bedrijfstoeslagen naar een betaling per hectare moet met stappen van 5 naar 10% gaan. Dat zei demissionair staatssecretaris Henk Bleker van EL&I gisteren tijdens de raad van Europese landbouwministers in Luxemburg. 
		
Een teruggang van bedrijfstoeslagen van 40% in 2014 is niet acceptabel, stelt Bleker. Hij pleit voor een flexibele en soepele overgang naar een vaste betaling per hectare.
Een flink aantal andere lidstaten, waaronder landbouwgrootmachten Frankrijk en Italië, zijn eenzelfde mening toegedaan. De Franse landbouwminister Stéphane le Foll stelde zelfs dat een overgang naar een volledige flatrate in 2020 niet haalbaar is.
Geld kwijt
Een aantal sectoren zoals de intensieve melkveehouderij, kalverhouderij en aardappelzetmeelteelt zou bij een grote verlaging van de bedrijfstoeslagen veel geld in één keer kwijtraken. De vrees bestaat dat bedrijven daardoor financieel in de problemen komen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
					
					
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					

Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
 - 
					

Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
 - 
					

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
 - 
					

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
 
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Woensdag16° / 10°10 %
 - 
	Donderdag16° / 9°5 %
 - 
	Vrijdag15° / 8°5 %
 




								
								
								
								
								



					


