LTO wil overleg Rutte over GLB
LTO Nederland wil op korte termijn overleg met minister-president Mark Rutte. LTO is ernstig bezorgd over het standpunt dat het demissionaire kabinet inneemt over de budgetverlaging van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB).
Verlagen van de Europese Unie-begroting met € 100 miljard is belangrijker dan het overeind houden van het landbouwbudget, zei Rutte vorige week in de Tweede Kamer.
'Daarmee wordt de concurrentiepositie van de land- en tuinbouw op het spel gezet', constateert LTO voorzitter Albert Jan Maat.
Europese begroting
In de Tweede Kamer is eerder deze week gesproken over de inzet van het kabinet voor de Europese begroting 2014-2020 en ook over de voortzetting van het GLB.
LTO stelt dat, waar het gaat om het GLB-budget, het kabinet verschillende standpunten inneemt, die op zijn minst met elkaar in tegenspraak zijn.
Behoud budget
Behoud van dat budget is essentieel om de veranderingsslag van de land- en tuinbouw naar toekomstbestendig, duurzaam en concurrerend te kunnen maken, laat LTO Nederland-voorzitter Albert Jan Maat in een brief aan de premier weten.
Hij wijst er op dat, in deze crisisperiode met economisch krimp, de land- en tuinbouw juist groei laat zien. 'Daarom zou het kabinet die sector juist zoveel mogelijk moeten ondersteunen richting innovatie en verduurzaming en moeten ontzien bij lastenverzwaringen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (MG) #45391
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %
-
Woensdag24° / 13°5 %