'Telers NOP strooien te veel fosfaat'
Bijna de helft van de akkerbouwers in de Noordoostpolder (NOP) strooit meer fosfaat op het land dan volgens de bemestingsadviezen nodig is. Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen UR en BLGG.
Uit het onderzoek blijkt dat de meeste akkerbouwers denken dat er minder fosfaat beschikbaar is in de bodem dan onderzoekers aangeven met het Pw-getal.
Pw-getal
Bijna 70% van de telers in de Noordoostpolder heeft weinig vertrouwen in dit Pw-getal. Ze volgden de bemestingsadviezen niet op, maar kozen ervoor de zekerheid voor om ruim te bemesten. Zo'n 45% van de telers strooit daardoor meer fosfaat dan nodig is.
Volgens de onderzoekers is dat onwenselijk vanwege de afnemende fosfaatvoorraad in de wereld. Ze adviseren dat zowel de boeren als hun adviseurs meer op maat gesneden bemestingsadviezen krijgen om de fosfaatgift te verminderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.200 Auto Command CVT
Gebruikt, € 69.750
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 62.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (HG) #692937
Gebruikt, € 6.181
-
Husqvarna Zitmaaier / tuintrekker R318X (LH) #39507
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %