'Telers NOP strooien te veel fosfaat'
Bijna de helft van de akkerbouwers in de Noordoostpolder (NOP) strooit meer fosfaat op het land dan volgens de bemestingsadviezen nodig is. Dat blijkt uit onderzoek van Wageningen UR en BLGG.
Uit het onderzoek blijkt dat de meeste akkerbouwers denken dat er minder fosfaat beschikbaar is in de bodem dan onderzoekers aangeven met het Pw-getal.
Pw-getal
Bijna 70% van de telers in de Noordoostpolder heeft weinig vertrouwen in dit Pw-getal. Ze volgden de bemestingsadviezen niet op, maar kozen ervoor de zekerheid voor om ruim te bemesten. Zo'n 45% van de telers strooit daardoor meer fosfaat dan nodig is.
Volgens de onderzoekers is dat onwenselijk vanwege de afnemende fosfaatvoorraad in de wereld. Ze adviseren dat zowel de boeren als hun adviseurs meer op maat gesneden bemestingsadviezen krijgen om de fosfaatgift te verminderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Valtra T202 (AKK) #697140
Gebruikt, € 36.850
-

John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere X147R (REU) #692014
Gebruikt, € 5.282
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 5°10 %
-
Zondag13° / 9°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %











