Tweede aardwarmtebron in Koekoekspolder
Het terugpompen van water op bijna 2 kilometer diepte in de bodem bij het aardwarmtecluster in de Koekoekspolder kost meer energie dan verwacht.
Dat bleek gisteren tijdens een bezoek van demissionair staatssecretaris Henk Bleker van EL&I aan de Koekoekspolder. Projectdirecteur Radboud Vorage van het aardwarmtecluster gaf aan dat er zwaardere pompen nodig zijn om het afgekoelde bronwater terug in de bodem te injecteren.
Vanaf eind maart wordt er getest met het gebruik van de warmte van het bronwater voor het verwarmen van tuinbouwkassen. Uitgangspunt was dat voor het verkrijgen van 15 kilowatt aan warmte uit de bron ongeveer 1 kilowatt elektriciteit nodig was voor de pompen. 'Nu blijkt dat hiervoor 1,5 kilowatt nodig is. Hierdoor zal de kostprijs voor de aardwarmte hoger uitkomen', stelt Vorage.
Gaskraan dicht
De test van de aardwarmtebron verloopt naar wens. Een van de deelnemende tuinders van het cluster haalt in de testfase 80% van zijn energiebehoefte uit aardwarmte. Streven is de volledige energiebehoefte in te vullen met aardwarmte, zodat hij de gaskraan geheel dicht kan draaien.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692208
Gebruikt, € 10.694
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 4049M compacttrekker met 400e voorlader (BIE) #776054
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag11° / 6°60 %
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %











