Bomen in Winterswijk tegen de vlakte
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) is vanmorgen gestart met het rooien van bomen en struiken in de wijk Beuzenes in Winterswijk.
Een kleine 300 bomen en struiken worden geveld, nadat eerder deze maand in een tuin in die buurt de Aziatische boktor werd ontdekt.
NVWA heeft in een straal van 100 meter rondom de vindplaats 291 houtachtige gewassen aangewezen die boktorren zouden kunnen aantrekken en die daarom moeten verdwijnen.
Esdoorns
In het gebied blijven 3 grote esdoorns staan. Boktorren zijn dol op deze bomen en de NVWA hoopt dat de esdoorns achtergebleven torren in de wijk lokken. In het najaar gaan de esdoorns alsnog tegen de vlakte, waarna de wijk 4 jaar lang onder controle blijft.
De Aziatische boktor kan grote schade aan hout aanrichten en wordt daarom in Europese landen uitgeroeid.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (LIE) #783624
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 2026R COMPACTTREKKER (SOM) #781745
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 2038R (AKK) #781742
Gebruikt, € 34.099
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










