Europees geld voor bestrijding boktor
De EU heeft 19 miljoen euro uitgetrokken voor de bestrijding van organismen die schadelijk zijn voor sommige gewassen in zeven landen waaronder Nederland.
Nederland krijgt €200.000 als bijdrage in de bestrijding van de Aziatische boktor, die bomen kan aantasten. Overigens is de enige tot nog toe in Nederland gerapporteerde uitbraak inmiddels bestreden. Met de subsidie hoopt de EU de verdere verspreiding van de organismen te voorkomen.
Het meeste geld, €15 miljoen, gaat naar Portugal en Spanje voor de bestrijding en indamming van het dennenaaltje, waarvoor de Europese naaldwoudbomen bijzonder gevoelig zijn. Zo moet voorkomen worden dat het zich verplaatst naar andere delen van Europa. Spanje krijgt ook €1,1 miljoen voor de bestrijding van de appelslak, die rijstvelden aantast.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X350R ZITMAAIER (SOM) #692146
Gebruikt, € 6.966
-
New Holland T5.110 (MAA) #697302
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Novacat 305 3-puntsmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (ZAN) #65742
Gebruikt, € 3.289
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Woensdag17° / 12°80 %
-
Donderdag22° / 14°20 %
-
Vrijdag25° / 13°25 %