Boomtelers vrezen terugkeer boktor
Het Europese importverbod voor esdoorns (acer) uit China eindigt volgende maand. De boomteeltsector vreest terugkeer van de Oost-Aziatische boktor.
Peter Bontekoe, voorzitter LTO vakgroep Bomen en Vaste planten, stuurde namens de sector al menig brief naar het ministerie van EL&I en de Europese Commissie. Hij denkt dat de brieven aanleiding zijn voor de Europese Commissie om in China te gaan kijken of het verbod wel kan worden opgeheven.
Naar aanleiding van de conclusies van de commissie zal het fytosanitair comité opnieuw bespreken of het importverbod daadwerkelijk kan worden opgeheven.
Bontekoe weet uit eigen ervaring dat er in China niets is veranderd. 'Dat hebben we ook zoveel mogelijk aan de landelijke en Europese politiek duidelijk gemaakt. Want die ellende van de boktor willen we echt niet meer meemaken.'
Schade
De directe schade als gevolg van de Oost-Aziatische boktor was groot. Bontekoe schat die op € 15 miljoen. 'De vervolgschade was zeker het dubbele.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7430 trekker (MAA) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (WOL) #692271
Gebruikt, € 5.313
-

John Deere X147R (HIL) #335633
Gebruikt, € 4.999
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HIL) #692300
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag2° / -3°45 %
-
Woensdag9° / 1°20 %
-
Donderdag3° / 0°10 %











