Minstens € 50 per ton voor stro
Stro hakselen en inwerken is een effectief hulpmiddel om het organische stofgehalte van de bodem op peil te houden. Dit meldt Agrifirm Plant op haar website.
Een hectare stro inwerken levert volgens Agrifirm Plant een vergelijkbare bijdrage aan effectieve organische stofaanvoer als een geslaagde groenbemester. Bovendien bevat stro per ton 15 kilo kalium en bijna 2 kilo fosfaat. Dit zijn mineralen die met het verhakselen gewoon op het bedrijf blijven.
De vertering van stro kost echter wel ongeveer 7 kilo zuivere stikstof per ton. Akkerbouwers moeten hiermee rekening houden bij de teelt van een volggewas, zoals een groenbemester.
Direct inkomsten
Het afvoeren en verkopen van stro levert wel direct inkomsten op. Nadeel van de afvoer is kans op structuurbederf. Bovendien kost het persen en opladen vaak een aantal werkzame dagen, waardoor een groenbemester later gezaaid kan worden.
Een vuistregel is vaak dat stro minstens € 50 per ton moet opbrengen om de afvoer rendabel te maken.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (MM) #692930
Gebruikt, € 6.950
-
John Deere 328A achtermaaier met kneuzer
2012, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z545R (BV) #692157
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %