KNMI: koelste juni in 15 jaar
De gemiddelde temperatuur in juni 2012 was 14,8 graden tegen 15,6 graden normaal. Hiermee is juni 2012 de koelste maand sinds 1995.
De laatste jaren jaar was juni meestal een warme maand. Nu passeerde op veel plaatsten 28 juni pas de 25 graden. Op 28 juni was in het zuiden lokaal zelfs tropisch: Ell in Limburg noteerde 30,4 graden, de hoogste temperatuur van de maand.
Op 3 en 4 juni kwam de temperatuur zelfs niet hoger dan 9 tot 11 graden. Zulke koele dagen waren in juni sinds 1975 niet meer voorgekomen.
Vorst
Opmerkelijk genoeg was de voorgaande mei juist heel warm waardoor zomermaand juni dit jaar amper warmer was dan de voorjaarsmaand. Dat gebeurt niet vaak. Aan de grond kwam het plaatselijk zelfs nog tot vorst, op de vliegbasis Twente op 4 dagen.
De wisselvallige juni met plaatselijk bijna elke dag regen was ook een natte maand. Gemiddeld over het land viel circa 95 millimeter tegen een langjarig gemiddelde van 68 millimeter. In het zuiden van het land viel op verschillende plaatsen 100 tot 150 millimeter, in het midden en noorden kwamen sommige weerstations uit op 75 millimeter.
Zon
De zon scheen landelijk gemiddeld ongeveer 175 uur tegen 201 uur normaal.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BIE) #692145
Gebruikt, € 5.313
-
PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Ploeg Servo (BIE) #48334
Gebruikt, € 23.860
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %