Vrijspraak in melkfraudezaak
In hoger beroep zijn 2 melkveehouders en bestuurders van een Limburgs roomproductiebedrijf vrijgesproken in een grote melkfraudezaak.
De melkveehouders werden ervan verdacht dat zij melk, die ze in 2004 tot en met 2007 boven hun eigen quotum molken, aan het roomproductiebedrijf leverden. Daar waren ze ook bestuurder.
De melk zou door middel van valse documenten in de boekhouding zijn opgenomen als melk van een zusterbedrijf in Polen. Hierdoor zou over deze melk in Nederland ten onrechte geen superheffing zijn betaald.
Onvoldoende bewijs
Volgens het gerechtshof in Den Bosch is er onvoldoende bewijs voor de fraude. Tijdens de behandeling in hoger beroep stelde het hof wel vast dat er in Nederland melk boven het quotum werd geproduceerd.
Ook zijn de transportgegevens van de uit Polen afkomstige melk in Nederland meerdere malen gewijzigd en in sommige gevallen aanzienlijk verhoogd. Het hof kan echter niet vaststellen dat één en ander verband met elkaar houdt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
Kubota M6060
2016, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %