Kamp wil eerlijke champignons
Eind deze maand ontvangt minister Henk Kamp (SZW) directeuren van supermarktorganisaties op zijn departement. Hij gaat hen wijzen op hun verantwoordelijkheid om te komen tot een verantwoorde productie in de paddenstoelensector.
De Stichting Fair Produce Nederland die paddenstoelentelers certificeert, is te spreken over de inzet van minister Kamp. Die reikte eerder dit jaar de eerste keurmerken voor 'eerlijk' geproduceerde champignons uit.
Inmiddels zijn 8 telers gecertificeerd. Enkele anderen hebben het keurmerk aangevraagd. Zij worden nu beoordeeld, meldt woordvoerder Peter Baltus van Stichting Fair Produce. Hij is tevreden met de voortgang.
Goed nieuws
'Het bericht dat C1000 helemaal overschakelt op Fair Produce-champignons, was natuurlijk heel goed nieuws. Daarmee hebben we een opening kunnen krijgen in het front van retailers', aldus Baltus.
Hij verwacht dat een andere retailer en een foodservice- en cateringbedrijf op korte termijn het voorbeeld van C1000 volgen. 'Ook dat is goed nieuws voor de telers. Want vraag naar Fair Produce-paddenstoelen geeft trek in de schoorsteen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3025E COMPACTTREKKER (DAT) #781766
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6210R trekker (ZUI) #501512
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R trekker CP50 (HAE) #60521
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
2014, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Vrijdag14° / 7°5 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %
-
Zondag13° / 7°30 %











