CDA vraagt werklozenquotum
Het CDA wil dat werkgevers een kwart van hun vacatures invullen met uitkeringsgerechtigden. Minister Henk Kamp (SZW) zou daar met het bedrijfsleven afspraken over moeten maken.
CDA-Kamerlid Eddy van Hijum heeft een motie ingediend die vraagt om ten minste 25% van de vacatures te vervullen met werklozen en mensen ‘met een afstand tot de arbeidsmarkt’.
Bovengemiddeld
Hij deed dat tijdens een debat over de inzet van buitenlandse werknemers. Van Hijum meent dat werkgevers ondanks de toenemende werkloosheid een bovengemiddeld beroep doen op arbeidsmigranten uit Midden- en Oost-Europa.
Kamp zou daar verandering in moeten brengen door met gemeenten, UWV en bedrijfsleven om tafel te gaan. Het CDA wil dat dat leidt tot een concrete doelstelling voor de inzet van werklozen.
Niet realistisch
De minister erkent dat zowel de werklozen als de werkgevers zich beter moeten inspannen om meer Nederlanders aan het werk te krijgen. Een minimumquotum van 25% noemt hij echter ‘niet realistisch’.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (LIE) #49806
Gebruikt, € 2.750
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
-

Schuitemaker Rapide 135 opraapwagen
2004, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag15° / 6°0 %
-
Donderdag15° / 2°0 %
-
Vrijdag12° / 4°5 %











