Nieuwe kaasfabriek in Nederland
Nederland krijgt er een kaasfabriek bij. De A-ware Food Group gaat deze bouwen, samen met de Nieuw-Zeelandse zuivelcoöperatie Fonterra. De bouw start begin 2013 en in 2014 is de fabriek operationeel. De definitieve locatie is nog niet bekend.
De Nederlandse specialist in het rijpen, versnijden, verpakken, opslaan en transporteren van kaas en andere foodproducten wil een fabriek bouwen met een verwerkingscapaciteit van 60.000 tot 80.000 ton kaas per jaar.
Een eigen kaasfabriek geeft volgens de A-ware Food Group de mogelijkheid om in te spelen op de toenemende vraag van klanten naar kaas. Fonterra krijgt door de samenwerking toegang tot kwalitatief hoogwaardige wei- en melkgrondstoffen.
Melkveehouders werven
Volgens Jan Anker, bestuursvoorzitter van A-Ware Food Group, is de samenwerking tussen Fonterra en A-ware Food Group ook aantrekkelijk voor Nederlandse melkveehouders.
'Net als de melkveehouders kijkt de A-ware Food Group als familiebedrijf vooral naar de lange termijn. Vanuit die basis zetten we nu een volgende stap, waarbij we melkveehouders een samenwerkingsmodel bieden dat recht doet aan hun ondernemerschap', stelt hij.
Gesprek
'In de tweede helft van 2012 wil de A-ware Food Group hierover met melkveehouders in gesprek', geeft Anker aan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

John Deere X350R (DAT) #716591
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Vrijdag16° / 8°5 %
-
Zaterdag14° / 7°10 %
-
Zondag13° / 8°10 %











