Overzomerende ganzen aanpakken
Er komt een gebiedsplan voor overzomerende ganzen in het IJsselgebied tussen Arnhem en Deventer.
In het plan moet komen te staan hoe de Wildbeheereenheden (WBE’s) in de regio, samen met de agrarische sector en natuurorganisaties, het aantal overzomerende ganzen in die regio gaan terugdringen.
Gebiedsplan
De faunabeheersplannen in Gelderland geven de mogelijkheid van gedetailleerde gebiedsplannen. Sinds een paar jaar maken WBE’s in het rivierengebied in de omgeving van de Maas en de Waal van deze mogelijkheid gebruik.
Hun plan, waarin gedetailleerd staat hoe de ganzenpopulatie kan worden ingeperkt, werd goedgekeurd door Provinciale Staten. In het rivierengebied lukt het nu om het aantal overzomerende ganzen door afschot en het schudden en prikken van eieren te beperken. Dat gaat echter wel langzamer dan vooraf gedacht.
IJsselgebied
LTO Noord Gelderland en 9 betrokken WBE’s willen nu ook zo'n gebiedsplan voor het IJsselgebied. Hiervoor is een budget van € 10.000 gevonden vanuit LTO Noord en de faunabeheereenheden Veluwe en Oost-Gelderland.
Men streeft er naar om het plan voor mei bij de provincie in te dienen, zodat het plan nog komende zomer operationeel kan zijn.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon Frontmaaier (trommelmaaier)
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn FC313-F frontmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %