Alleen Fransen betalen meer voor melk
Alle Europese melkprijzen zijn in januari gedaald ten opzichte van december 2011. Alleen de Fransen kwamen een verhoging overeen voor het eerste kwartaal van 2012. Dat blijkt uit de maandelijkse LTO-Melkprijsvergelijking.
De stijging van de prijzen in Frankrijk in januari varieerden van een toename van € 1,44 bij Sodiaal tot € 3,29 per 100 kilo bij Danone. Laatstgenoemde zuivelaar voerde per januari een A/B-systeem in. De berekende melkprijs hier weergegeven is de A-prijs.
Royal FrieslandCampina (RFC) verlaagde de garantieprijs in januari met € 1. De berekende melkprijs komt daarmee op € 35,42, inclusief een weidegangbonus van € 0,50. RFC kondigde onlangs aan de prijs over februari met € 0,75 te verlagen. DOC Kaas verlaagde de melkprijs over januari met € 2,25 ten opzichte van december 2011.
Voorschotprijzen
Ondanks dat de meeste ondernemingen de melkprijs verlaagden, komen de berekende voorschotprijzen over januari uit op € 34,71 per 100 kilo. Dat is 4,4% en € 1,47 hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder.
•Klik voor het volledige overzicht op bijgesloten pdf
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr KM5.26 achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T162e Versu
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Woensdag14° / 9°30 %
-
Donderdag15° / 6°5 %
-
Vrijdag18° / 8°20 %










