'Paardenziekte rhino zeer besmettelijk'
De Faculteit Diergeneeskunde in Utrecht noemt de paardenziekte rhinopneumonie (rhino) zeer besmettelijk. In Berg en Dal overleden 3 paarden aan een uitbraak van een ernstige vorm van deze ziekte.
De faculteit stelt dat verspreiding van het rhinopneumonie-virus voornamelijk plaats vindt door direct contact tussen paarden of door samen stallen in 1 ruimte. Wanneer paarden elkaar op bijvoorbeeld een bospad passeren, dan is besmetting zeer onwaarschijnlijk.
Mens
Het virus kan ook door de mens via kleren en handen worden overgedragen, als deze van het ene naar het andere paard gaat. Douchen en kleren goed wassen is het devies.
Een bedrijf dat een (mogelijk) probleem heeft doorgemaakt, dient 3 weken na de laatste koortsaanval contacten met andere paarden te vermijden.
• Lees meer over dit virus in het www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1663486&h=Rhinopneumonierhino-dossier
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X940 (HA) #31419
Gebruikt, € 17.941
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (ZOB) #692561
Gebruikt, € 6.966
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Woensdag31° / 18°65 %
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %