Pluimveeziekte bij zwanen in Zuidwolde
Bij een vogelhandelaar in Zuidwolde is een besmetting van aviaire influenza type H5 vastgesteld bij 4 zwanen. Het bedrijf is vooralsnog ingesloten.
Het ministerie van EL&I heeft besloten een beperkingsgebied met een straal van 1 kilometer in te stellen.
Op hetzelfde bedrijf is in september 2011 ook een besmetting van laagpathogene aviaire influenza van het type H5 vastgesteld. In het beperkingsgebied liggen geen bedrijven met pluimvee.
Export
Omdat het bedrijf van de vogelhandelaar volgens de regels van de wereldorganisatie voor diergezondheid OIE geen pluimveebedrijf is, mag verwacht worden dat de export van broedeieren, eendagskuikens en pluimveevlees geen nadelen ondervindt van de uitbraak. In september 2011 is dat ook niet het geval geweest.
De eigenaar van de zwanen overweegt de besmette dieren binnenkort te laten euthanaseren.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (RL) #691988
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %