Wisselgeld gas voor regio
EL&I-minister Maxime Verhagen sluit niet uit dat regio’s waar gas wordt gewonnen op termijn meeprofiteren van de opbrengst. Dit naar aanleiding van een Eerste Kamervraag van Kees de Lange (OSF) na de gasvondst in het Friese Ee.
De Lange vindt het wenselijk dat 10% van de gasopbrengst voor de regio wordt benut. Het Kamerlid wijst daarbij op de leefbaarheidkwesties in het gebied rond Ee, zoals de toekomst van het ziekenhuis De Sionsberg in Dokkum en een nieuw gemaal bij Lauwersoog.
Verhagen erkent dat een dergelijke maatregel het maatschappelijk draagvlak in die regio ook zou vergroten.
Verkenning
Over de mogelijkheid om te delen in de gaswinst, schrijft Verhagen in antwoord op de Kamervraag dat er momenteel een verkenning wordt uitgevoerd naar 'naar mogelijkheden om de lokale acceptatie met betrekking tot mijnbouwactiviteiten te vergroten'.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (HAE) #781519
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 150 trekker (LIE) #783624
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn Gf 10812 T
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T190
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










