Vlagtwedde maakt weg vrij voor megaboer
Gemeente Vlagtwedde geeft melkveehouder Ad Buys groen licht voor het indienen van de vergunningen voor de bouw van zijn megabedrijf bij Bourtange. De gemeenteraad stemde vanavond in met het 'principeverzoek medewerking grootschalige melkveehouderij in Hebrecht'.
Het college van B en W liet eerder al blijken dat ze de komst van de megastal met 1000 melkkoeien en 800 stuks jongvee ziet zitten. Omdat het om een groot project gaat, had de gemeenteraad het laatste woord.
De partijen vinden echter dat omliggende bedrijven niet gehinderd mogen worden in hun bedrijfsuitvoering en eventuele uitbreidingen. Het CDA diende een motie in.
Lichtuitstoot
In de motie vragen de christendemocraten het college ook gebruik te maken van de regeling vermindering lichtuitstoot uit veehouderijbedrijven en aandacht te schenken aan de verkeerssituatie. De gemeenteraad stemde in met de motie van het CDA.
CDA, ChristenUnie, 2 leden van de PvdA, Partij Gemeentebelangen en VVD stemden voor het principebesluit. Twee leden van de PvdA en GroenLinks zijn tegen. Volgens GroenLinks gaat het niet meer 'om schaalvergroting, maar om industrie, macht van het geld en prestige'.
Veel belangstelling
Veel boeren en andere buurtbewoners kwamen op de raadsvergadering af. Omdat er voor lang niet iedereen plek was in de raadszaal, volgden 50 mensen de vergadering via een scherm in de kantine van het gemeentehuis.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6115R (RL) #691115
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WD) #335633
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BV) #692433
Gebruikt, P.O.A.
-
McCormick Farmall F267
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %