LTO Noordoostveluwe wil groter bouwblok
Het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied Heerde-West biedt te weinig uitbreidings- en ontwikkelingsmogelijkheden op het gebied van bouwblok en mestsilo. Dat stelt voorzitter Ton Jalink van LTO Noord-afdeling Noordoostveluwe.
Jalink sprak gisteravond in tijdens de commissievergadering van gemeente Heerde. Hij vindt de bouwblokken in het ontwerp bestemmingsplan te beperkt in omvang met een bovengrens van 0,5 tot 1 hectare.
De voorzitter pleit voor een bouwblokgrootte van 1,5 hectare. Daarnaast moeten ondernemers ook onder voorwaarden hun bouwblok uit kunnen breiden tot 2 hectare.
Ruimte mestsilo’s
Mestsilo’s moeten binnen het bouwblok, maar veel bouwblokken bieden onvoldoende ruimte. LTO wil dat silo's buiten het bouwblok vallen.
Verder is in de regelgeving een maximale bouwhoogte opgenomen voor mestsilo’s van 4 meter. 'Wij stellen voor om bij de maximale bouwhoogtes voor mestsilo’s een goothoogte te hanteren van maximaal 6 meter en een bouwhoogte van maximaal 10 meter.'
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra N114 (EMA) #778403
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z515E ZEROTURN 48" (HEN) #692998
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Pöttinger Servo 4000P wentelploeg (HIL) #779280
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %











