Boer creëert met verf nieuw soort arend
Een nieuw soort arend die vogeldeskundigen in Nieuw-Zeeland in rep en roer bracht, blijkt nep. Een boer uit Dannevirke op het Noordereiland ving de roofvogels, verfde ze met spray en liet ze vrij.
De boer is schuldig bevonden aan dierenmishandeling, meldt de krant Manawatu Standard. De rechtbank doet op 30 januari uitspraak.
De eerste roze- en roodkleurige roofvogels werden in 2009 ten noorden van de hoofdstad Wellington gezien. Amateurornithologen stuurden enthousiast foto's van het dier naar de plaatselijke krant en dat leidde tot speculaties over een nieuwe vogelsoort.
Aanrijding
Een arend overleefde 10 maanden later een aanrijding met een auto niet. Dierenartsen constateerden dat de veren met verf waren bespoten. Via een video kwam de recherche bij de boer terecht.
De boer beschilderde graag dieren: op zijn computer stond een foto van een koe waarop de woorden 'gelukkig kerstfeest' waren geverfd.
ANP
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Valtra T234D
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (HIL) #692704
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %
-
Maandag27° / 12°0 %