22 slachtoffers agrarische/groene sector
In de agrarische en groene sector waren vorig jaar 22 dodelijke ongevallen te betreuren. Van dat aantal betrof het in 9 gevallen iemand ouder dan 55 jaar, meldt Stigas.
Om de ongevallencijfers in die groep oudere werknemers terug te dringen, vraagt de organisatie in de Stigas Veiligheidskrant aandacht voor die categorie.
Vanaf 55 jaar wordt het lastiger 2 dingen tegelijk te doen. De reactiesnelheid gaat achteruit en het risico op incidenten neemt toe. In de krant wordt aangegeven hoe deze risico's te verminderen: lichamelijk actief zijn in combinatie met krachttraining, één ding - geconcentreerd - tegelijk doen en de hersenen lenig houden.
Ingewikkelde puzzels
Dat laatste kan bijvoorbeeld door nieuwe activiteiten op te pakken, iets nieuws te leren of ingewikkelde puzzels op te lossen. De veiligheidskrant maakt onderdeel uit van de campagne Altijd Alert, straks ook weer veilig thuis. Deze ging februari 2011 van start en wordt ondersteund door diverse filmpje.
Stigas, een initiatief van LTO Nederland, CUMELA Nederland, Branchevereniging VHG, FNV Bondgenoten en CNV Vakmensen, adviseert werkgevers en werknemers in de agrarische en groene sectoren over gezond en veilig werken en verzuimpreventie.
http://www.youtube.com/embed/4lxhsGpvBog?feature=player_embedded"
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 6M 125 trekker (HIL) #783200
Gebruikt, P.O.A.
-

Vicon Extra 624T schijvenmaaier+kneuzer
Gebruikt, € 2.200
-

Ariens Edge 34 (BIE) #690381
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










