Schapen op eiland Grou naar binnen
Schapen die op eiland De Burd bij Grou buiten liepen, zijn naar binnen gehaald. Op het eiland is een dijk deels doorgebroken wat voor een extreem hoge waterstand zorgt. 'De dieren zijn nu veilig', zegt Hendrik de Boer.
De Boer is een van de schapenhouders op De Burd. Hij haalde zijn 40 schapen gisteravond binnen. 'Hier wonen nog 2 boeren met schapen en die hebben hetzelfde gedaan. En ook It Fryske Gea heeft dieren van het eiland gehaald en elders ondergebracht. De boerderijen staan allemaal op een terp, dus zijn de dieren binnen veilig.'
De Boer stelt dat het water wel op het land staat, maar dat was ook al het geval voor de dijkdoorbraak. 'Er wordt gemeld dat er 200 meter dijk doorgebroken is, maar dat is onzin. Er is een zwakke plek en daar komt nu water door. Met pompen wordt het niveau momenteel redelijk stabiel gehouden. Maar goed, het staat wel veel te hoog en in zoverre is het wel kritiek.'
• Klik www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1595274&h=Wateroverlasthier voor het wateroverlastdossier.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (WOL) #64181
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 4049M compacttrekker met 400e voorlader (HAE) #776054
Gebruikt, P.O.A.
-

Kubota M6060
2016, P.O.A.
-

John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zaterdag14° / 7°10 %
-
Zondag13° / 8°10 %
-
Maandag12° / 7°20 %











