Boomteelt: moeilijk jaar gewasbescherming
Circa 70% van de boomkwekers vond 2011 een moeilijk jaar wat betreft gewasbescherming. Dat blijkt uit stellingen die DLV Plant afgelopen maanden tijdens diverse spuitlicentiebijeenkomsten aan boomkwekers heeft voorgelegd.
Boomkwekers noemden onkruidbestrijding als grootste knelpunt. Het voorjaar was warm en droog, waardoor de omstandigheden ongeschikt waren om bodemherbiciden te spuiten.
De zomer was daarentegen juist erg nat waardoor de onkruiddruk hoog was en mechanische onkruidbestrijding juist lastig was. Ook de infectiedruk van schimmels was hoog tijdens de natte zomermaanden.
Kwekers die het oneens waren met de stelling ‘2011 was een moeilijk jaar qua gewasbescherming’ geven onder andere als reden aan ze minder problemen hadden met spint en trips in 2011, dat de schimmeldruk in 2010 ook al hoog was door de natte augustusmaand of dat ieder jaar moeilijk is.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
-

Kverneland MZ 8 (ZIJ) #781947
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH MAXXUM 150 ACTIVE DRIVE 4
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag19° / 10°10 %










