'Landbouw naar meest geschikte plekken'
Nederland moet de landbouw optimaliseren op de daarvoor meest geschikte plekken. Dat staat in het advies van Taskforce biodiversiteit en natuurlijke hulpbronnen dat vandaag aan de regering is aangeboden.
Het verlies van biodiversiteit moet in 2020 zijn gestopt, schrijft de voorzitter van de Taskforce Hans Alders in zijn advies aan de staatssecretarissen Joop Atsma (I&M) en Henk Bleker (El&I). Ook moet de ecologische voetafdruk van de Nederlandse consument zijn gehalveerd in 2030.
Om dat te bereiken moet de landbouw zo efficiënt mogelijk werken en dat in samenhang met natuur. De Nederlandse regering moet zich inzetten om de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) niet te verkleinen, valt in het advies te lezen. De betalingen uit het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid moeten worden ingezet voor groen-blauwe dooradering en bodembiodiversiteit.
Prijsprikkels
De regering moet het bedrijfsleven stimuleren om duurzaamheid in hun bedrijfsvoering op te nemen. Dat kan door vergroening van de belastingen of middels heffingen op niet duurzame producten. Ook de productie van duurzaam vlees kan via prijsprikkels en certificering in de keten worden bevorderd. Uiteindelijk moet dat ervoor zorgen dat consument duurzaam producten als standaard ziet.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (DAT) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #691830
Gebruikt, € 3.289
-

RS330 VRF
Gebruikt, € 750
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag0° / -5°5 %
-
Vrijdag2° / -5°10 %
-
Zaterdag6° / -2°10 %










