LEI-rapport bevestiging voor EL&I
Het LEI-rapport over de gevolgen van wel of geen suikerquotum is voor het ministerie van EL&I een bevestiging dat langer aanhouden van het quotum niet nodig is.
Daarmee steunt het kabinet de Europese Commissie in de beslissing om na 2015 te stoppen met productiebeperkende maatregelen. De verklaring luidt dat marktondersteuning beperkt moet blijven tot een systeem dat een vangnet biedt.
Uit de berekeningen van het LEI blijkt onder meer dat na het afschaffen van het suikerquotum en het verlagen van de importtarieven voor suiker het boereninkomen daalt met 5 tot 7%.
Areaal blijft gelijk
De suikerproductie in Nederland zal toenemen met 10%. Het LEI verwacht dat het bietenareaal in 2020 gelijk is aan het huidige areaal van 70.000 hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (ETT) #781271
Gebruikt, P.O.A.
-

Walker MT25I-32
2018, P.O.A.
-

John Deere 6145R (WOL) #57811
Gebruikt, P.O.A.
-

Steyr 8080A
1982, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











