PT: te weinig groente en fruit slecht
Het gezondheidsrisico bij groenten en fruit zit in te lage en niet te hoge consumptie. Dat melden Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), Frugi Venta en Productschap Tuinbouw (PT).
Nog altijd wordt er te weinig groenten en fruit gegeten. RIVM-onderzoek toont volgens de 3 organisaties aan dat slechts 1 tot 2% van de kinderen vanaf 7 jaar voldoende groente eet. Bij volwassenen is dat maximaal 14%. Voor fruit is dat, afhankelijk van de leeftijdsgroep, 3 tot 26%.
CBL, Frugi Venta en PT wijzen op gegevens van de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) waaruit blijkt dat de consument met een gerust hart groente en fruit kan eten. Het Voedingscentrum bevestigt dat.
Overschrijding
Overschrijding van de norm vormt volgens de nVWA geen risico voor de volksgezondheid. Bovendien nam dat aantal af. Het Voedingscentrum bevestigt dat op haar website: 'De gezondheidsvoordelen door het eten van groente en fruit wegen ruimschoots op tegen de eventuele resten van bestrijdingsmiddelen.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH MAXXUM 115
2014, P.O.A.
-

John Deere 6130
2003, P.O.A.
-

Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn VariMaster L OL 4 ET
2024, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











