'Sancties DR blijven onveranderd'
Staatssecretaris Henk Bleker van EL&I is niet van plan op korte termijn iets te doen aan de hoogte van de boetes die Dienst Regelingen uitschrijft bij overtredingen.
Dat zei de staatssecretaris bij de bespreking van het onderzoek over verbeterpunten bij Dienst Regelingen in de Tweede Kamer. Verschillende Kamerleden hadden bij de bewindsman aangedrongen op aanpassing, omdat ze vinden dat de boetes (feitelijk een korting op hun toeslag) niet in verhouding staan tot de overtredingen.
De Kamerleden noemden voorbeelden van overtredingen van de Meststoffenwet waarvoor boeren zijn bestraft met tienduizenden euro's korting op hun toeslag. De sanctie is afhankelijk van het grondoppervlak van de betreffende boer.
Onderhandelen
Bleker ziet geen mogelijkheid om dit te veranderen. 'Dit is vastgelegd in de Europese verordening. We doen nu wat geboden is. Kortingen op de toeslagen zijn niet om over te onderhandelen. Dat doe je ook niet als je er één krijgt voor als je te hard hebt gereden.'
De staatssecretaris wil voor het nieuwe GLB - geldig na 2013- wel 'kritisch kijken naar de bestaande boeteregels en verhouding tussen de overtreding en de boete'.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HIL) #777842
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 3039R (DAT) #702438
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag14° / 4°55 %
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %











