Boeren protesteren weer tegen Buijtenland
Met een ‘vriendelijke blokkade’ van trekkers en andere materieel protesteerden de boeren op Midden-IJsselmonde vandaag weer tegen de komst van het natuur- en recreatiepark Het Buijtenland van Rhoon.
Dat gebeurde bij de Najaarsontmoeting van provincie Zuid-Holland dat het 600 hectare grote park wil aanleggen. Hiervoor moeten 15 boeren wijken.
Voorzitter Adjan Vos van LTO Noord IJsselmonde noemde de werkwijze van de provincie ‘ongehoord, ongeoorloofd en blind voor de toekomst’. 'Hoe bestaat het dat er op een van de duurste stukjes Nederland goed renderende bedrijven worden uitgerookt voor ongewenste natuur'.
Boerenvariant
Hij daagde de vertegenwoordigers van de provincie nog eens uit naar de Boerenvariant te kijken. Die hebben de boeren zelf opgesteld en is stukken goedkoper dan het huidige plan. 'Wie weet hebben deze ondernemers zelf heel innovatieve oplossingen.'
Niet alleen de boeren, ook bewoners zijn fel gekant tegen de komst van het Buijtenland van Rhoon. Zij hebben zich verenigd in het Platform Polders Albrandswaard (PPA). Voorzitter Thedie Binder hield tijdens de Najaarsbijeenkomst ook een vurig betoog voor behoud van de polders.
De tegenstanders hebben een bezwaar tegen het Buijtenland ingediend bij de Raad van State. De uitspraak daarvan wordt begin 2012 verwacht.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-

JOHN DEERE X584 ZITMAAIER (BIE) #692433
Gebruikt, € 9.082
-

John Deere X127 (LIE) #715668
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %











