De Lange: aan de bak voor beter GLB
De plannen die Europees landbouwcommissaris Dacian Ciolos vandaag presenteerde, zijn veel te star en bieden Nederlandse boeren te weinig perspectief. Dat vindt CDA-Europarlementariër Esther de Lange.
Nederland moet volgens De Lange in het geweer klimmen om het toekomstig Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) nog te verbeteren. De Lange stelt dat te veel vanuit de Europese Commissie wordt opgelegd.
Boeren komen enkel in aanmerking voor aanvullende vergroeningsbetalingen, als zij minimaal 3 gewassen verbouwen. Maar ook permanent grasland onderhouden en een bepaald percentage van het landbouwareaal bestemmen voor ecologische doeleinden.
Sovjetplanning
Boeren zijn in de ogen van De Lange ondernemers en die kunnen zelf uitstekend bepalen wat ze willen verbouwen. 'Daar hebben we geen sovjetplanning van de Europese Commissie voor nodig. De voorstellen van de commissie zijn ouderwets en stimuleren modern ondernemerschap nauwelijks.'
'Wat mij betreft zetten we de komende periode vol in op innovatie en duurzaamheid. Nederlandse innovatieve boeren krijgen zo ook een plaats binnen het nieuwe beleid', stelt De Lange. 'Ciolos moet nog flink aan de bak om zijn plannen door het Europees Parlement te krijgen.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Tractor 6R 155 (ETT) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
John Deere Tractor, compact 3046R (LIE) #27647
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %
-
Woensdag23° / 12°5 %