‘Kom maar op met die mest’
Jan Tijs, boer annex handelaar in het Franse Mance, zegt in een reportage van Co Scholten, de man achter www.nieuwsgrazer.nl, dat er over de rug van de Nederlandse boeren geld wordt verdiend aan mest.
Tijs stelt dat er in Nederland helemaal geen mestprobleem hoeft te zijn. Franse boeren, die duizenden hectares onbemest land hebben liggen, willen graag geld voor gehygiëniseerde kippen- of varkensmest. In de reportage noemt Tijs bedragen van € 17,50 voor een ton varkensmest en € 35 voor een ton kippenmest.
Tijs zegt dat hij de mest voor dat geld uit Nederland kan halen zonder dat het de Nederlandse boer met mestoverschot een cent kost. Hij noemt in de vimeo.com/29723408videoreportage het schandalig dat boeren in Nederland € 20 tot € 25 per ton betalen om mest weg te brengen naar een verbrandingscentrale.
Eenvoudige en goedkope oplossing
Volgens hem kan het hele mestprobleem eenvoudig en goedkoop worden opgelost. 'Kom maar op met al die Nederlandse mest. We willen het hier wat graag hebben en er nog voor betalen ook.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (WIJ) #781634
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (MID) #778126
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (OLD) #708784
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %
-
Vrijdag20° / 11°20 %











