Glasareaal verdubbeld
Een doorsnee glastuinbouwbedrijf had dit jaar een teeltoppervlakte van 1,9 hectare. Dat is een verdubbeling ten opzichte van 2000, blijkt uit de voorlopige Landbouwtelling 2011.
De totale oppervlakte glastuinbouw nam in Nederland met bijna 80 hectare af ten opzichte van een jaar eerder. Het aantal bedrijven in de glastuinbouw daalde met 6% tot 5500.
De oppervlakte glasgroenteteelt is met bijna 5000 hectare vergelijkbaar met een jaar eerder. In de glasgroenteteelt namen alleen de arealen trostomaten, aardbeien, gele paprika (alle +20 hectare) en het areaal rode paprika (+10 hectare) toe.
Aardbeien onder glas
Nadat het areaal aardbeien onder glas 2 jaar op rij daalde, steeg dit weer in 2011. De toename was 8% en hiermee kwam het areaal aardbeien onder glas en in plastic tunnels geteeld uit op 280 hectare.
Deze stijging komt doordat er 14% meer aardbeien onder glas zijn geteeld. Het areaal aardbeien onder plastic tunnels nam opnieuw af en daalde met 16% tot 40 hectare.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (BEN) #781269
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 313 Vario S4 Profi Marge !!!
2017, P.O.A.
-

John Deere 6100RC (ZIJ) #703953
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Forest XL 9-310-2 R62
2025, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











