'Foerageergebieden niet afschaffen'
'De mogelijke afschaffing van ganzenfoerageergebieden is een grote vergissing van de overheid.' Dat zegt voorzitter Everhardus Togtema van BoerenNatuur.
'De overheid denkt ten onrechte dat ze meer kwijt is dan de kosten van de schadeuitkeringen', aldus Togtema. 'De gebieden zijn een meerwaarde voor recreatie. We kunnen ons geen slachtpartijen met geweren voorstellen. We gaan ons uiterste best doen om goede ganzenfoerageergebieden op de kaart te houden.'
Juridische stappen
Ook het voornemen van de overheid om beheervergoedingen niet te indexeren, is tegen het zere been van BoerenNatuur. 'We laten dat niet over onze kant gaan en gaan juridische stappen nemen, mocht dat nodig zijn', zegt Togtema.
Om landbouwschade te voorkomen, zijn jaren geleden foerageergebieden in het leven geroepen. De contracten voor deze gebieden lopen eind 2013 af.
Tienke Wouda
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 6130R AP (DRO) #704753
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (BRU) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 8°90 %
-
Zaterdag11° / 3°40 %
-
Zondag10° / 2°75 %











