Gezonde Kas dringt middelengebruik terug
Met project Gezonde Kas willen 10 onderzoeksinstellingen en 22 bedrijven in de Duits-Nederlandse grensregio het gewasbeschermingsmiddelengebruik in de glastuinbouw terugdringen.
Met een combinatie van hoogstaande monitortechnieken wil het project in een vroeg stadium, veelal nog voor het symptoomstadium, ziekten herkennen. Telers pakken daardoor de bestrijding doelgericht en alleen daar waar het nodig is aan.
Hierdoor vermindert het gebruik van chemische gewasbeschermingsmiddelen in de glastuinbouw, aldus de initiatiefnemers, en verbetert het imago van de sector. In wat voor mate het middelengebruik wordt teruggedrongen, is nog niet duidelijk.
Kosten
De kosten van Gezonde Kas bedragen € 10 miljoen. De Europese Unie en de Nederlandse en Duitse overheid nemen hiervan 70% voor hun rekening. De rest wordt betaald door de 22 bedrijven die aan het project deelnemen. Teeltbedrijven zijn hierbij niet betrokken.
Gezonde Kas richt zich op de potplanten- en tomatenteelt. In 2015 moet het project, dat vandaag in het Duitse Kranenburg werd gepresenteerd, zijn afgerond.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130
2003, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (BEN) #782583
Gebruikt, P.O.A.
-

Weidesleep 8mtr
Gebruikt, € 2.750
-

John Deere 6920 trekker
Gebruikt, € 29.500
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











