Cattle Cabin in gebruik
Voor ondernemer Leon Moonen uit Nederweert was het gisteren dan eindelijk zover. Hij nam het verplaatsbare onderkomen voor zijn vleesvee, de Cattle Cabin, officieel in gebruik.
'Mijn Limousin runderen kunnen hierdoor het hele jaar door, op een verantwoorde manier buiten lopen', vertelt hij trots. 'Ik dacht dat de dieren de Cattle Cabin onwennig zouden vinden, maar dat valt reuze mee. Ze gingen direct grazen.'
De Cattle Cabin is ontwikkeld door Stichting Limousin Regionaal. In deze stichting zitten 8 ondernemers die hun vleesvee laten grazen in natuurgebieden in onder meer de Meinweg, het Roerdal en het Zuid-Limburgse Heuvelland.
Schuilplaats
De Cattle Cabin dient als schuilplaats en tevens kunnen de dieren er worden bijgevoerd. De dieren kunnen er warm liggen op een droge strooisellaag, met daaronder houtsnippers.
Wanneer er mest in terecht komt, wordt deze direct gedroogd met een luchtstroom van pakweg 18 graden. Hierdoor wordt de uitstoot van ammoniak beperkt. Ook is de Cattle Cabin demontabel en verplaatsbaar.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Weidesleep 5 mtr.
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-
JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (HIL) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere 6100M trekker (LIE) #691714
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag21° / 13°70 %