Waddengroep gaat de breedte in
De Waddengroep gaat haar aandachtgebied verbreden met duurzaam toerisme, gastronomie, kunst en cultuur. Dat bleek gisteren tijdens de presentatie van 'Het Waddengebied...een goudomrande beleving'.
'We willen het vermarkten van de regio nog beter tot zijn recht laten komen', vatte voorzitter Harm Evert Waalkens het programma samen. Kunst en cultuur is daarom als ‘nieuwe loot’ aan het aandachtsgebied toegevoegd.
Ook het toerisme wordt meer betrokken bij de certificering: de toeristen moeten de ‘Waddenbeleving’ kunnen herkennen in de horeca. Onderdeel daarvan is onder meer dat de horeca streekeigen producten gebruikt.
Texels lamsvlees
Behalve deze nieuwe loten wil de Waddengroep ook de bestaande ‘paradepaardjes’ zoals Texels lamsvlees, cranberry’s, duindoorn, zilte groenten en spel verder uitbouwen en versterken. Ook de duurzame visserij krijgt een impuls.
Waalkens verwacht dat er met Waddenbeleving € 50 tot 75 miljoen kan worden vermarkt. Uitvoering van het projectprogramma kost ruim € 5 miljoen.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Noord en Oost/west
Ida Hylkema
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
-

John Deere 6130R trekker (ETT) #779069
Gebruikt, € 69.750
-

John Deere 6R 150 trekker (REU) #777915
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Vrijdag9° / 8°90 %
-
Zaterdag11° / 3°40 %
-
Zondag10° / 2°75 %











