Franse melkproductie fors hoger, melkprijs staat onder druk
De Franse melkproductie zit stevig in de lift. In maart van dit jaar lag de aanvoer 5,3 procent hoger dan een jaar eerder, blijkt uit nieuwe cijfers van het Franse statistiekbureau Agreste. Daarmee is het hoogste niveau sinds 2021 bereikt. Tegelijkertijd staan de melkprijzen in Frankrijk duidelijk onder druk, vooral bij gangbare melk.
In totaal werd in maart in Frankrijk ruim 2,17 miljard liter koemelk opgehaald. Ook de productie van geiten- en schapenmelk groeide fors, respectievelijk met 7,8 en 9,2 procent, ten opzichte van een jaar eerder. Over het hele eerste kwartaal noteert Frankrijk zodoende een duidelijke plus in de melkplas.
De hogere melkproductie gaat gepaard met een stevige daling van de prijs voor gangbare melk. Franse melkveehouders ontvingen in maart gemiddeld 44,88 euro per 100 liter. Dat is 9,9 procent minder dan een jaar eerder, ofwel een daling van bijna 5 euro. De gemiddelde melkprijs over alle melkstromen kwam in maart uit op 46,76 euro. Dit is eveneens duidelijk lager dan vorig jaar.
Biologisch de uitzondering
Biologische melk vormt daarop een uitzondering. De biologische melkprijs steeg in maart van dit jaar met 2,5 procent naar 52,98 euro per 100 liter. Daarmee ligt deze melkprijs inmiddels ruim 8 euro boven het niveau van gangbare melk.
Overigens produceert niet alleen Frankrijk meer melk. Volgens de Europese cijfers nam de melkproductie in de Europese Unie in februari met 5 procent toe ten opzichte van vorig jaar. Italië noteerde de sterkste groei (+9,1 procent), gevolgd door Duitsland (+6,7 procent).
Lees ook: Europese melkprijs in maart 2,5 procent naar beneden
De combinatie van een stijgende melkproductie in meerdere grote zuivellanden en dalende melkprijzen wijst er volgens Agreste op dat de Europese zuivelmarkt momenteel ruim voorzien is. De grotere melkplas vertaalt zich ook in hogere productievolumes bij veel zuivelproducten. Vooral de productie van boter (+13,9 procent), magere melkpoeder (+14,1 procent), yoghurt en desserts (+7,7 procent) nam in maart in Frankrijk sterk toe. Ook de kaasproductie groeide, met name bij verse kaas en mozzarella.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland VD 100 ploeg (REU) #781447
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5100R CQ 16/16 (BRU) #703570
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (REU) #694696
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
Weer
-
Zaterdag13° / 4°50 %
-
Zondag14° / 5°20 %
-
Maandag16° / 8°50 %
















