Franse boeren krijgen meer ruimte bij afschot van wolven
Frankrijk wil de regels voor het afschieten van wolven versoepelen. Boeren mogen nu alleen wolven afschieten bij aanvallen op vee in omheinde gebieden. Na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen, laat de Franse regering weten.
Brussel stemde vorig jaar in met het verlagen van de status van wolven van 'strikt beschermd' naar 'beschermd'. Daardoor is de beschermde status van wolven in diverse EU-landen afgezwakt. 'Beschermd of niet, boeren krijgen het recht om te schieten ter bescherming van hun vee', zegt de Franse landbouwminister Annie Genevard. Uit voorlopige cijfers blijkt dat wolven in Frankrijk vorig jaar 12.000 landbouwhuisdieren hebben gedood.
De wolf was ooit uitgeroeid in Frankrijk, maar keerde via Italië terug. In 1979 kreeg de wolf met het Verdrag van Bern een beschermde status. Dit is een internationaal verdrag met als doel de in het wild voorkomende dier- en plantensoorten in stand te houden en te beschermen.
Het is de bedoeling dat de beleidswijziging in de komende weken officieel wordt.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn VariMaster L OL 4 ET
2024, P.O.A.
-

800 kg tractorbumper (zwart)
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 220 AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (ALM) #778488
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Weer
-
Zaterdag14° / 9°90 %
-
Zondag14° / 8°85 %
-
Maandag17° / 6°5 %

















