Kleine groei zichtbaar in Duitse varkensstapel
Na jaren van krimp is de varkensstapel in Duitsland in het afgelopen jaar iets gegroeid. Het aantal bedrijven neemt wel verder af. Dit blijkt uit voorlopige cijfers van statistiekbureau Destatis. Het betekent dat de bedrijven die overblijven meer varkens houden. Verder is er een sterke afname van het aantal vleesvarkens zichtbaar, terwijl het aantal zeugen iets toeneemt.
Uit de cijfers van Destatis blijkt dat er op peildatum 3 november 2025 in totaal 21,5 miljoen varkens in Duitsland werden gehouden. Dat is een stijging van 0,9 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met het meetpunt in mei van dit jaar is zelfs sprake van een groei van 2,8 procent.
Hoewel het aantal dieren is gestegen, is het aantal varkenshouders juist afgenomen. In één jaar tijd sloten 430 locaties hun deuren. Dit is 2,7 procent van alle bedrijven. In de afgelopen tien jaar is het aantal varkensbedrijven in Duitsland met ruim 40 procent gedaald. Waar er in 2015 nog gemiddeld 1.100 varkens per bedrijf werden gehouden, is dit over het afgelopen jaar gestegen naar gemiddeld 1.400 varkens.
Het aantal mestvarkens is fors gedaald: -6,4 procent, tot 9,2 miljoen dieren. Deze daling wordt gecompenseerd door een sterke groei van het aantal biggen en jonge varkens (+8,1 procent, tot 10,9 miljoen dieren). Ook het aantal fokzeugen is gestegen, tot 1,4 miljoen dieren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

Vredo 120.05T doorzaaimachine
1990, € 6.450
-

KUHN VARI-MASTER PLOEG (REU) #28242
Gebruikt, € 42.500
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Vrijdag19° / 8°5 %
-
Zaterdag15° / 7°50 %
-
Zondag13° / 5°50 %















