Exportmissie ziet afzetkansen voor mest in Frankrijk

Een exportmissie naar Frankrijk heeft interessante contacten opgeleverd voor de mestafzet naar het land. Het kent een mesttekort. Onderzocht wordt of een rendabele afzetketen mogelijk is.

Exportmissie+ziet+afzetkansen+voor+mest+in+Frankrijk
© Twan Wiermans

Door goede weersomstandigheden in Nederland en omringende landen is afgelopen zomer meer mest afgezet. Dit heeft de druk op de mestmarkt enigszins verlicht, maar de zorgen over hogere afzetprijzen blijven.

'Voor de komende jaren blijven de druk op de mestmarkt en potentieel hogere mestafzetprijzen een groot punt van zorg. Ook omdat de weersomstandigheden de komende jaren minder optimaal kunnen zijn', schrijft demissionair landbouwminister Femke Wiersma in een Kamerbrief. Daarin geeft ze een actualisatie van de ontwikkelingen op de mestmarkt.

De bevordering van de mestexport is een van de speerpunten in haar beleid om de druk op de mestmarkt te verminderen. Wiersma ziet onder meer potentiële afzetkansen in Frankrijk. Zij baseert zich daarbij op de ervaringen die meststoffengezant Raymond Knops in het land opdeed.


Duitsland en Polen

Een delegatie van vertegenwoordigers van mestverwerkers, brancheorganisaties, een stichting voor mestafzetcontroles, NVWA en NCM reisde in juli onder leiding van Knops naar Frankrijk. Het was de eerste in een serie van exportmissies. Duitsland en Polen volgen nog.

Frankrijk is een interessante afzetmarkt voor Nederlandse meststoffen vanwege de gunstige geografische ligging ten opzichte van Nederland. Net als de grote oppervlakte akkerland met relatief weinig vee, schrijft Wiersma. 'Frankrijk kent een groeiende vraag naar organische meststoffen.'


Op dit moment vindt al kleinschalige export van meststoffen vanuit Nederland naar Frankrijk plaats. Afnemers zijn doorgaans coöperaties en inkoopcentrales. Naar aanleiding van de exportmissie hebben enkele coöperaties interesse getoond in Nederlandse mest. Onder leiding van meststoffengezant Knops wordt onderzocht of hier een rendabel en substantieel afzetkanaal kan worden opgetuigd.

Bekijk meer over:

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Vrijdag
    26° / 13°
    5 %
  • Zaterdag
    26° / 15°
    95 %
  • Zondag
    18° / 15°
    40 %
Meer weer