Nationale Zwartbleskeuring goed moment om kwaliteit te meten
Het Nederlands Zwartbles Schapenstamboek bestaat veertig jaar. Afgelopen weekend vond de jaarlijkse keuring van zwartblesschapen plaats in het Utrechtse Bunschoten. 'De kwaliteit van de dieren is top', concludeert Evert de Vries van de keuringscommissie.
'Het is het jaarlijkse evenement waar je onderling competitie hebt en kunt zien waar je staat met je dieren ten opzichte van anderen', licht De Vries toe. Hij is niet alleen lid van de keuringscommissie, maar neemt ook deel aan de keuring.
Voor de Nationale Zwartbleskeuring waren 127 schapen aangemeld. De keuring vond plaats in twee ringen. 'Een zwartbles is een hoogbenig langgerekt schaap met een opgeheven houding en een gebogen neuslijn', legt De Vries uit. 'Een week of zes van te voren selecteer je dieren voor de keuring. Dan ga je oefenen met rondjes lopen door de ring. Dieren worden getoiletteerd, een beetje geschoren en de witte delen worden gewassen. Die steken dan mooi af.'
Deelnemer Riet van der Haar viel met haar schapen in de prijzen. 'We waren eerste in onze categorie. Feest vanavond!' Volgens haar is de keuring een goed moment om te kijken waar je staat. 'Je spreekt andere fokkers en ziet verschillende kwaliteit. Dat kan helpen om te verbeteren.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt Lotus 1250T schudder
2025, € 39.250
-

Gewichtblok 900 kgTOP zwart
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

Kverneland Enduro 3000 (HAE) #145290
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zondag13° / 4°55 %
-
Maandag13° / 4°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %

















