Overzeese uienexport begint op gang te komen
In de derde week van het exportseizoen voor Nederlandse uien zijn al behoorlijke volumes verscheept naar bestemmingen in vooral West-Afrika.
In week 29 is in totaal voor 13.600 ton aan uien verkocht naar buitenlandse bestemmingen. In de betreffende week was Ivoorkust met 3.100 ton de belangrijkste afnemer, gevolgd door het Verenigd Koninkrijk met bijna 1.800 ton. De exportteller staat daarmee dit seizoen op 29.200 ton blijkt uit de cijfers van GroentenFruit Huis. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar op hetzelfde moment in het afzetseizoen.
Wat opvalt in week 3 van het exportseizoen 2025-2026, is dat de verkoop naar overzeese bestemmingen in West-Afrika en ook Midden-Afrika op gang lijkt te komen. Behalve Ivoorkust zijn ook landen als Gambia, Mali, Guinee, Sierra Leone en Congo behoorlijk in de markt voor Nederlandse uien. Richting Senegal, normaal het belangrijkste exportland, komt de verkoop van uien traditioneel wat later op gang.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER MY 2026 (HAE) #777336
Gebruikt, P.O.A.
-

Lemken Juwel 8V N100 wentelploeg (ZUI) #779395
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 280FC
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Onderzoeker Melkveehouderij
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Weer
-
Donderdag28° / 16°0 %
-
Vrijdag25° / 16°5 %
-
Zaterdag22° / 15°5 %

















