'Een rode lijn tegen verwarde volksdolheid'
Een paar weken geleden was er een zoveelste Malieveld-protest. Dit keer trokken XR- en Palestijnenactivisten in rood gekleed hun rode lijn. Mensenmassa's in uniforme stijl en kledij, ik heb er angst voor.

Onderhand kun je het Malieveld omdopen tot het Malleveld van verwarde volksdolheid, het aantal wargeesten is groot. Extreme politici maken gretig misbruik van simplificaties: wij-zij, goed-slecht.
'Kijk mij eens'-manifestaties zoals in vroeger eeuwen, toen groepen zelfkastijdend door straten trokken, vol boetedoening. Een passage in de Bergrede van Jezus Christus gaat over een farizeeër, die op de hoek van de straat luid verkondigde hoe een goede jood hij zichzelf vond.
Zo ook vandaag de dag. Dat vastplakken op wegen, bezetten van gebouwen, gekoppeld aan vernielzucht, het is verward narcisme.
Je kunt zo'n Volkskrant toch bijna als modern schotschrift beschouwen
En een makkelijke, al eeuwenoude vijand is snel gevonden. Sinds Gaza 7 oktober 2023 is in het Westen het taboe op antisemitisme ongeveer verdwenen. Als een minderheid wat kan en heeft, roept dat afgunst op. En heb je tegenwoordig een te wit uiterlijk, is de haat compleet.
Van alle Nobelprijzen is 22 procent gewonnen door joden, terwijl die amper 0,2 procent van de wereldbevolking uitmaken. Voor de Tweede Wereldoorlog wonnen vooral Duitse joden de Nobelprijzen. Nadat velen voor Hitler waren gevlucht naar de Verenigde Staten, gingen de prijzen veelal naar Amerikaanse joden.
Uiteraard is niets zonder kritiek, maar maak kennis en kunde niet kapot. Ooit was Zimbabwe de graanschuur van Afrika, omdat boeren er efficiënt westers werkten. Na rigoureuze 'rode lijn'-landherverdelingsmaatregelen kwam het land in een neerwaartse spiraal.
Dachau en Neurenberg
Onlangs was ik in Dachau, waar de nazi's tegenstanders vervolgden. Hierna was ik in Neurenberg, waar de nazi's op hun eigen soort Malleveld massamanifestaties hielden. Een jaar na de oorlog werd in die stad een proces gehouden, waarna de ergste nazikopstukken letterlijk hingen.
Het vuilbekken van toen is er nu in protesten, in media, alternatief en mainstream, zelfs vermeende kwaliteitskranten. Je kunt zo'n Volkskrant toch bijna als een modern schotschrift beschouwen, zoals de Völkischer Beobachter was. Met tal van opruicolumnisten en zich journalist noemende activisten.
Terwijl de Volkskrant ooit een katholieke krant was onder bisschoppelijke controle. Kardinaal De Jong, een boerenzoon, die zich tegen nazi's keerde zou zich omdraaien in het graf.
De politieke Limbo's, Geert en Frans, die beiden in hun spectrum erop los polariseren, al die radicalen, laten we daar een dikke rode streep door zetten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X380 (ZUI) #692960
Gebruikt, € 8.338
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BIE) #692147
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 13°90 %
-
Zaterdag19° / 14°90 %
-
Zondag21° / 14°70 %