Verenigde Staten sluiten grens met Mexico vanwege schroefwormvlieg
De grens tussen Mexico en de Verenigde Staten (VS) is op 9 juli gesloten voor alle importen van runderen, bizons en paarden. Reden is de ontdekking van larven van schroefwormvliegen 330 kilometer noordelijker dan de vorige twee vondsten van deze larven.
De grens met Mexico was woensdag net weer geopend, nadat die op 11 mei was gesloten na twee vondsten van schroefwormvliegen op ruim 1.100 kilometer van de grens met de VS.
In een groot gebied ten noorden van de laatste twee vondsten zijn toen steriele mannetjesvliegen uitgezet die met steun van de VS in Mexico worden gekweekt. Dat zou de vliegenpopulatie moeten verminderen en de verspreiding richting de VS moeten verkleinen. Samen met intensieve controle van dieren voor transport en dergelijke.
Op 7 juli werd de grens met Mexico weer geopend. Dezelfde dag werd in Mexico de nieuwe vondst van schroefwormlarven gemeld op bijna 600 kilometer van de grens met de VS ten noorden van het gebied waar de steriele vliegen waren uitgezet. Landbouwminister Brooke Rollins besloot daarom de grens weer te sluiten.
Steriele vliegen kweken
Inmiddels heeft Rollins besloten om in de VS een kweekunit voor steriele vliegen op te zetten om zo te proberen koste wat het kost de insleep van de schroefwormvlieg te voorkomen. De vliegen werden na een intensief bestrijdingsprogramma met onder andere steriele vliegen in 1960 uitgeroeid in de VS.
Dat leek mogelijk na de inzet van steriele vliegen ten noorden van de vorige twee vondsten van de schroefwormvliegen. Door die steriele vliegen zou de uitbreiding van de schroefwormvliegen naar het noorden van het continent tot staan moeten worden gebracht.
De larven van de schroefwormvlieg veroorzaken flinke schade. Ze komen vaak via een wond een dier binnen, waar ze zich een weg door het vlees banen. Dat kan zelfs leiden tot de dood van het dier. De schroefwormvlieg is endemisch in Cuba, Haïti, de Dominicaanse Republiek en landen in Zuid-Amerika. De laatste jaren komt de vlieg steeds noordelijker voor, zoals in Costa Rica, Nicaragua, Honduras, Guatemala en dus ook in Mexico.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo 4 Fifty
2017, P.O.A.
-
7635
Gebruikt, € 17.500
-
Valtra T234A
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag23° / 14°40 %
-
Maandag26° / 14°15 %
-
Dinsdag22° / 15°30 %